Yardıma mı ihtiyacınız var ? Yenilikçi ve Sürdürülebilir Çözümler İçin Bizi Arayın 0224 362 56 39
Kalibrasyon yazılım

Kalibrasyon

Gerekli koşullar altında bir ölçüm cihazı veya sisteminin ölçtüğü değerlerin, referans bir cihaz veya malzemenin verdiği değerler ile birlikte ölçüm standartlarını gerçekleştiren ve bunlara karışılık gelen değerlerin arasındaki ilişkiyi kuran sistem olarak tanımlanır

Kalibrasyon bir ölçüm cihazının verdiği değerlerin karşılığında kullanılan referansa göre büyüklüğü/küçüklüğü olarak değerlerin sapmasını belirlemek ve belgendirmek anlamınıda taşır.

Kalibrasyon ölçüm yapan bir cihazın ne derece doğru ölçüm yaptığının gözlemlenmesidir.

Kalibrasyon neden yapılır ? 

Üretim yapan işletmeler ürünlerinin kalitesinin devamlılığını sağlamak adına ölçüm aletlerini düzenli olarak standartlara uygun şekilde periyodik olarak kalibrasyonlarını yaptırmaları gerekmektedir.

İşletmeler yetkin oldukları cihazları kendileri kalibrasyon işlemini gerçekleştirebilecekleri gibi, Akredite olan Kalibrasyon laboratuvarlarınada ölçüm yaptırarak izlenebilir kalibrasyon hizmetlerinden faydalanarak cihazlarını standartlara uygun ölçüm yaptığından ve devamlılığı sağladığından emin olurlar.

Kalibrasyon yaptırmanın size sağlayacağı bazı faydalar aşağıda listelenmiştir.

  • Üretimi yapılacak ürünlerinizin ulusal ve uluslar arası standartlara uygunluğu bir şekilde üretilmesi sağlanır.
  • Hatalı üretimden doğacak zarar ve problemleri engeller.
  • İşletmenizde kullanılan ölçüm aletlerinin ölçüm sonuçlarının doğruluğunu sağlar.
  • Doğru kalibrasyonu gerçekleşmiş cihazlar sayesinde zamandan ve maliyetten tasarruf edersiniz.
  • Müşteri memnuniyetinizi arttırarak sektörde güvenilir olmazını sağlar.
  • Üretilen ürünler arasında farklılık olmasının önüne geçer.
  • Ürettiğiniz ürünleriniz kaliteli olmasını sağlar.
  • Sektörünüzde diğer ürünlerle uyumlu olur.


Kalibrasyon laboratuvarı yönetiminde yazılımın önemi ? 

Kalibrasyon Laboratuvarları için Yazılım

Laboratuvarların da işlerini kolaylaştıracak kalite standartlarına uygun bir yazılım kullanan kalibrasyon laboratuvarları, müşterilerinden gelen cihazların hem kalibrasyonlarını hemde sertifika hazırlama süreçlerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Özellikle online sertifika hazırlama yeteneğine sahip kalibrasyon laboratuvarları müşteri memnuniyeti konusunda oldukça başarılı olurlar. Muhasebe,teklif,cihaz kabul, sertifika ve kalite sistemi gibi kalibrasyon laboratuvarının ihtiyaçlarını karşılayan yazılımlar günümüzde kalibrasyon firmalarına ciddi zaman kazancı sağlamaktadır.

Byk yazılım olarak geliştirmiş olduğumuz KALDATA kalibrasyon laboratuvarı yazılımız ile 2013 ten beri kalibrasyon laboratuvalarına hizmet vermekteyiz. Tecrübemizle ve uzman ekibimizle birlikte yazılımınızın güvenlik ve güncelliğini her zaman üst seviyede tutarak müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmanın gururunu yaşıyoruz.

Eğer sizde laboratuvarınızda veya işletmenizde henüz yazılım kullanmıyor veya kullandığınız yazılımın yetersiz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz info@bykyazilim.com

Paylaşım